All Products
-
BRUNO BiaginiThe quality and style of the product are my favorite. SUNC fully meets my needs for the product. The yard at home is beautiful and the family likes it. -
Maria GravdalA trusted factory ! I love it,the design and sales are great, the product production and transportation process are good, and we will continue to cooperate -
Marta Jimenez PedersenThe quality is too good, it’s my dream pergola, it’s easy to install, and it’s also convenient to use fully automatic
Contact Person :
Jessie
Phone Number :
15317096971
WhatsAPP :
+8615317096971
Keywords [ aluminum outdoor louvered pergola ] match 301 Products.
Aerofoil Aluminum Retractable Louvered Roof Systems Building Facade Light Control
| Name: | Aerofoil Aluminum Retractable Louvered Roof System Building Facade Light Control |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy,6063-T5 |
| Thickness: | 1.0~3.0mm |
| Blade Width: | 100/150/200/250/300/350/400/450/500/600mm |
| Install: | Vertical/Horizontal |
SKS90 Aluminum Retractable Louvered Roof Systems Architectural Sun Control
| Material: | Aluminum Alloy,6063-T5 |
|---|---|
| Name: | SKS90 Aluminum Retractable Louvered Roof System Architectural Sun Control |
| Thickness: | 1.0~3.0mm |
| Blade Width: | 100/150/200/250/300/350/400/450/500/600mm |
| Install: | Vertical/Horizontal |
RGB Light 12" X 20" Motorized Aluminum Pergola With Outdoor Ziptrak Blinds
| Item: | Pergola Canopy |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy Pergola |
| Color: | Black ; White ; Gery ;customized Color |
| Size: | 12' × 20' ' ;customized Size |
| Key Words: | Motorized Aluminium Pergola |
Customized Color Aluminum Retractable Pergola For Wall-Mounted Installation
| Customized Size: | 3x3m ; 4x4m; 3x4m;3x6m;5x3m,customized |
|---|---|
| Applicable Scene: | Pergola For Outdoor Swimming Pool |
| Product Item: | Motorized Aluminium Pergola |
| Control System: | Remote Control/ Smart Home Integration |
| Pergola Color: | Grey, Black, White, Customized |
Hardtop Louver Motorized Aluminum Pergola Outdoor Garden Building With LED Light
| Item: | Aluminum Pergola |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy Pergola |
| Color: | Grey,white,customized |
| Roof Type: | Hardtop |
| Roof Materiall Details: | Aluminium Pergola |
Outdoor 3x4m Louvered Motorized Aluminum Pergola White Waterproof Pergolaproof Awning
| Item: | Pergola Garden Buildings |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy Pergola |
| Color: | Grey,black,white,customized Pergola |
| Roof Type: | Hardtop |
| Roof Material Details: | Aluminium Pergola |
Bioclimatic Motorized Aluminium Pergola Louvered 10" X 12" With Outdoor Roller Blinds
| Item: | Motorized Aluminium Pergola |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy Pergola |
| Color: | Grey,black,white,customized |
| Size: | 10' × 12' ; Customized |
| Style: | Adjustable Louvered Roof Gazebo |
10" X 10" Motorized Aluminum Pergola Gazebo With Ziptrack Sliding Glass Door
| Item: | Pergola Canopy |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy Pergola |
| Color: | Black ; White ; Gery ;customized |
| Pergola Size: | 10' × 12' ; 10' × 10' ;10' × 13' ;customized |
| Style: | Motorized Louvered Pergola |
12" X 10" Motorized Aluminum Pergola Waterproof Socket RGB Light For Garden Decoration
| Item: | Pergola Canopy |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy Pergola |
| Color: | Black ; White ; Gery ;customized Color |
| Size: | 12' × 20' ;10' × 10' ;10' × 20' ;customized |
| Accessories: | Waterproof Socket;ziptrack Blinds;glass Door;shutter;RGB Light |
Customized Pergola Color Aluminum Retractable Pergola In 3x3m Size
| Product Item: | Motorized Aluminium Pergola |
|---|---|
| Product Feature: | Waterproof Windproof Aluminium Pergola |
| Pergola Color: | Grey, Black, White, Customized |
| Applicable Scene: | Pergola For Outdoor Swimming Pool |
| Room Space: | Outdoor, Office, Swimming Pool;Garden |


