All Products
-
BRUNO BiaginiThe quality and style of the product are my favorite. SUNC fully meets my needs for the product. The yard at home is beautiful and the family likes it. -
Maria GravdalA trusted factory ! I love it,the design and sales are great, the product production and transportation process are good, and we will continue to cooperate -
Marta Jimenez PedersenThe quality is too good, it’s my dream pergola, it’s easy to install, and it’s also convenient to use fully automatic
Contact Person :
Jessie
Phone Number :
15317096971
WhatsAPP :
+8615317096971
Keywords [ aluminum outdoor louvered pergola ] match 301 Products.
Adjustable Aeroscreen Curtain Wall Louvers Aluminum Architectural Sun Control System
| Material: | Aluminum Alloy,6063-T5 |
|---|---|
| Blade Width: | 100/150/200/250/300/350/400/450/500/600mm |
| Product Name: | Adjustable Aeroscreen Aluminum Curtain Wall Louvers Architectural Sun Control System |
| Coated: | Powder Coating, PVDF Coating, Polyester Coating, Anodization, Plating, Heat Transfer Printing, Film Covering |
| Thickness: | 1.0~3.0mm |
PVDF Coating Aluminium Sun Louvers 250 Aeroscreen Architectural Customized Color
| Material: | Aluminum Alloy,6063-T5 |
|---|---|
| Blade Width: | 100/150/200/250/300/350/400/450/500/600mm |
| Product Name: | 250 Aeroscreen Aluminum Sun Shading Louvers Architectural Sun Control System |
| Thickness: | 1.0~3.0mm |
| Install: | Vertical/Horizontal |
Waterproof PVC Fabric Retractable Roof Pergola With LED Light
| Name: | Waterproof PVC Retractable Patio Awning With Led Lights Gazebo |
|---|---|
| Frame Material: | Aluminum Alloy |
| Fabric: | Polyester 850g/s.qm |
| Sail Material: | PVC |
| Added Features:: | LED Light Strips/Easily Assembly |
Motorized Awning Pvc Sail Retractable Roof Pergola Rain Protection
| Name: | Waterproof PVC Retractable Patio Awning With Led Lights Gazebo |
|---|---|
| Frame Material: | Aluminum Alloy |
| Fabric: | Polyester 850g/s.qm |
| Sail Material: | PVC |
| Added Features:: | LED Light Strips/Easily Assembly |
260mm Rainproof Powder Coating Louvered Aluminum Pergola
| Color: | Grey,white,customized |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy |
| Name: | Aluminum Adjustable Louvered Pergola System Free Design Fitting Structure |
| Size: | 4M≤L≤6M; 3M≤W≤4M |
| Surface Treatment: | Powder Coating,Anodic Oxidation |
Louvered Anodic Oxidation 260mm Blade Aluminum Pergola
| Color: | Grey,white,customized |
|---|---|
| Name: | Aluminum Adjustable Louvered Pergola System Free Design Free Standing |
| Surface Treatment: | Powder Coating,Anodic Oxidation |
| Material: | Aluminum Alloy |
| Size: | 4M≤L≤6M; 3M≤W≤4M |
SUNC 3x3m Wall-mounted Aluminium Manual Louvered Pergola Outdoor Windproof Sun Protection
| Product Item: | Manual Louvered Pergola |
|---|---|
| Product Material: | Wall-mounted Aluminium Pergolas |
| Color: | White Manual Louvered Pergola |
| Feature: | Wall-mounted Aluminium Pergolas |
| Room Space: | Garden Building,Outdoor |
Motorized Smart Aluminium Pergola With Aluminium Round Rod for Swimming Pool Garden
| Customized Size: | 3x3m ; 4x4m; 3x4m;3x6m;5x3m,customized |
|---|---|
| Product Item: | Aluminium Pergola |
| Control System: | Remote Control/ Smart Home Integration |
| Applicable Scene: | Pergola For Outdoor |
| Room Space: | Outdoor, Office, Swimming Pool;Garden |
Outdoor Motorized Aluminium Pergola with Customized Frame and ss grade 304 Aluminium Round Rod
| Customized Size: | 3x3m ; 4x4m; 3x4m;3x6m;5x3m,customized |
|---|---|
| Product Item: | Aluminium Pergola |
| Control System: | Remote Control/ Smart Home Integration |
| Applicable Scene: | Pergola For Outdoor |
| Room Space: | Outdoor, Office, Swimming Pool;Garden |
Outdoor Motorized Garden Aluminium Pergola With SS Grade 304 and a Remote Control
| Customized Size: | 3x3m ; 4x4m; 3x4m;3x6m;5x3m,customized |
|---|---|
| Product Item: | Aluminium Pergola |
| Control System: | Remote Control/ Smart Home Integration |
| Applicable Scene: | Pergola For Outdoor |
| Room Space: | Outdoor, Office, Swimming Pool;Garden |


