All Products
-
BRUNO BiaginiThe quality and style of the product are my favorite. SUNC fully meets my needs for the product. The yard at home is beautiful and the family likes it. -
Maria GravdalA trusted factory ! I love it,the design and sales are great, the product production and transportation process are good, and we will continue to cooperate -
Marta Jimenez PedersenThe quality is too good, it’s my dream pergola, it’s easy to install, and it’s also convenient to use fully automatic
Contact Person :
Jessie
Phone Number :
15317096971
WhatsAPP :
+8615317096971
Keywords [ aluminum outdoor louvered pergola ] match 301 Products.
Aluminum Alloy Louvered Patio Roof System 1.0 - 3.0mm Thickness Vertical / Horizontal Install
| Material: | Aluminum Alloy,6063-T5 |
|---|---|
| Application: | Public,Residential,Commercial,School,Office,Hospital,Hotel,Airport,Subway,Station,Shopping Mall,Architectural Building |
| Blade Width: | 100/150/200/250/300/350/400/450/500/600mm |
| Thickness: | 1.0~3.0mm |
| Name: | Aeroscreen Aluminum Alloy Retractable Louvered Roof System Architectural Facade Application |
Vertical Aluminum Sun Shading Louvers Aerofoil Fixed Electric Manual Control
| Material: | Aluminum Alloy,6063-T5 |
|---|---|
| Name: | Vertical Aluminum Aerofoil Sun Louver Fixed Electric Manual Control |
| Coated: | Powder Coating, PVDF Coating, Polyester Coating, Anodization, Plating, Heat Transfer Printing, Film Covering |
| Blade Width: | 100/150/200/250/300/350/400/450/500/600mm |
| Thickness: | 1.0~3.0mm |
Waterproof Louver Roof Aluminium Pergola Outdoor Bioclimatic
| Item: | Aluminum Pergola |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy |
| Color: | Custom Made/ Outdoor Gazebo Garden Bioclimatic Aluminum Pergola |
| Feature: | Easily Assembled, Sustainable, ECO FRIENDLY, Renewable Sources, Rodent Proof, Rot Proof, Waterproof |
| Sensor System Available: | Rain Sensor For Aluminum Motorized Pergola |
Custom 200mm Blade Adjustable Motorized Aluminum Pergola
| Name: | Outdoor Motorized Aluminium Pergola Waterproof Louver Roof System |
|---|---|
| Application: | Arches, Arbours, Garden Pergolas |
| Material: | Aluminum Alloy |
| Aluminum Thickness: | 2.0mm-3.0mm Garden Bioclimatic Aluminium Pergola |
| Frame Finishing: | Powder Coated |
Outdoor Bioclimatica Motorized Aluminum Pergola Shade Waterproof Garden House
| Item: | Pergola Arch,garden Building |
|---|---|
| Material: | Aluminium Alloy Pergola |
| Product Color: | White,black Gery |
| Function: | Waterproof, Sunshade, Rain Production,garden Design |
| Feature: | Rodent Proof, Rot Proof Motorized Aluminum Pergola |
Rainproof Motorized Aluminum Pergola Gazebo Louvered Roof For Garden Building
| Item: | Pergola Canopy |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy Pergola |
| Color: | Black ; White ; Gery ;customized |
| Size: | 10' × 12' ; 10' × 10' ;10' × 13' ;customized |
| Style: | Adjustable Louvered Roof Pergola |
Led Light Motorized Aluminum Pergola Rodent Proof For Garden Building
| Item: | Motorized Aluminum Pergola |
|---|---|
| Material: | Aluminium Alloy Pergola |
| Color: | Grey,black,white,customized Motorized Aluminum Pergola |
| Function: | Waterproof, Sunshade, Rain Production Aluminum Pergola |
| Feature: | Rodent Proof, Rot Proof Motorized Aluminum Pergola |
Garden Building Motorized Aluminum Pergola With Ziptrack Blinds Louver
| Item: | Motorized Aluminum Pergola |
|---|---|
| Material: | Aluminium Alloy Pergola |
| Color: | Grey,black,white,customized Motorized Aluminum Pergola |
| Function: | Waterproof, Sunshade, Rain Production Aluminum Pergola |
| Commercial Buyer: | Restaurants, Hotels, Convenience Stores And Manufactory |
Custom Made Colour Outdoor Electric Awning With Modern Technological Louvers And Waterproof Aluminum Pergola
| Control System: | Remote Control/ Smart Home Integration |
|---|---|
| Room Space: | Outdoor, Office, Swimming Pool;Garden |
| Product Item: | Aluminium Pergola |
| Product Feature: | Waterproof Windproof Aluminium Pergola |
| Installation: | Wall-mounted/ Freestanding |
RAL7016 Cottage Sunshade Grape Trellis Metal Frame Aluminum Pergola
| Name: | Outdoor Motorized Aluminium Pergola Waterproof Louver Roof System |
|---|---|
| Application: | Arches, Arbours, Garden Pergolas |
| Material: | Aluminum Alloy |
| Aluminum Thickness: | 2.0mm-3.0mm Garden Bioclimatic Aluminium Pergola |
| Frame Finishing: | Powder Coated |


