All Products
-
BRUNO BiaginiThe quality and style of the product are my favorite. SUNC fully meets my needs for the product. The yard at home is beautiful and the family likes it. -
Maria GravdalA trusted factory ! I love it,the design and sales are great, the product production and transportation process are good, and we will continue to cooperate -
Marta Jimenez PedersenThe quality is too good, it’s my dream pergola, it’s easy to install, and it’s also convenient to use fully automatic
Contact Person :
Jessie
Phone Number :
15317096971
WhatsAPP :
+8615317096971
Keywords [ aluminum outdoor louvered pergola ] match 301 Products.
2.5mm Automatic Insulated Aluminum Pergola With Open Roof
| Name: | Outdoor Motorized Aluminium Pergola Waterproof Louver Roof System |
|---|---|
| Application: | Arches, Arbours, Garden Pergolas |
| Material: | Aluminum Alloy |
| Aluminum Thickness: | 2.0mm-3.0mm Garden Bioclimatic Aluminium Pergola |
| Frame Finishing: | Powder Coated |
Garden Motorized Aluminum Pergola Accessories Outdoor Patio Louvres
| Item: | Pergola Accessories |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy |
| Color: | Grey,black,white,customized Color |
| Size: | Customized Szie |
| Style: | Motorized Louvered Aluminium Pergola |
Customized Size Motorized Aluminum Pergola For Outdoor Swimming Pool
| Control System: | Remote Control/ Smart Home Integration |
|---|---|
| Installation: | Wall-mounted/ Freestanding |
| Room Space: | Outdoor, Office, Swimming Pool;Garden |
| Product Feature: | Waterproof Windproof Aluminium Pergola |
| Pergola Color: | Grey, Black, White, Customized |
Outdoor Aluminum Pergola Waterproof Windproof Remote Control System Wall mounted or Freestanding
| Product Item: | Aluminium Pergola |
|---|---|
| Room Space: | Outdoor, Office, Swimming Pool;Garden |
| Product Feature: | Waterproof Windproof Aluminium Pergola |
| Installation: | Wall-mounted/ Freestanding |
| Pergola Color: | Grey, Black, White, Customized |
Waterproof Louver Roof System Kits Outdoor Gazebo Garden Bioclimatic Aluminium Pergola
| Name: | Outdoor Motorized Aluminium Pergola Waterproof Louver Roof System |
|---|---|
| Application: | Arches, Arbours, Garden Pergolas |
| Material: | Aluminum Alloy |
| Aluminum Thickness: | 2.0mm-3.0mm Garden Bioclimatic Aluminium Pergola |
| Frame Finishing: | Powder Coated |
Easily Assembled Waterproof Aluminum Pergola With 6063 Beam
| Item: | Aluminum Pergola |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy |
| Color: | Custom Made/ Outdoor Gazebo Garden Bioclimatic Aluminum Pergola |
| Feature: | Easily Assembled, Sustainable, ECO FRIENDLY, Renewable Sources, Rodent Proof, Rot Proof, Waterproof |
| Sensor System Available: | Rain Sensor For Aluminum Motorized Pergola |
ISO9001 Bioclimated 2.0mm Metal Frame Aluminum Pergola
| Name: | Outdoor Motorized Aluminium Pergola Waterproof Louver Roof System |
|---|---|
| Application: | Arches, Arbours, Garden Pergolas |
| Material: | Aluminum Alloy |
| Aluminum Thickness: | 2.0mm-3.0mm Garden Bioclimatic Aluminium Pergola |
| Frame Finishing: | Powder Coated |
Garden Building Motorized Aluminum Pergola Waterproof With Shutter Blinds 4X4m
| Item: | Aluminium Pergola |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy 6073 |
| Color: | Grey,black,white,customized Color |
| Size: | 4X4m ;Customized Szie |
| Style: | Modern Motorized Louvered Aluminium Pergola |
5m X 3m Outdoor Motorized Aluminum Pergola Patio Roof Cover Waterproof Garden Gazebo
| Item: | Louvered Pergola |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy 6063 T5 |
| Color: | Dark Grey With Shiny Silver Traffic White And Customized Color According To RAL Color Number |
| Size: | 5m X 3m Aluminium Pergola |
| Style: | Motorized Louverd Pergola |
Motor Open Closed Roof Outdoor Aluminum Pergola
| Name: | Outdoor Motorized Aluminium Pergola Waterproof Louver Roof System |
|---|---|
| Application: | Arches, Arbours, Garden Pergolas |
| Material: | Aluminum Alloy |
| Aluminum Thickness: | 2.0mm-3.0mm Garden Bioclimatic Aluminium Pergola |
| Frame Finishing: | Powder Coated |


