All Products
-
BRUNO BiaginiThe quality and style of the product are my favorite. SUNC fully meets my needs for the product. The yard at home is beautiful and the family likes it. -
Maria GravdalA trusted factory ! I love it,the design and sales are great, the product production and transportation process are good, and we will continue to cooperate -
Marta Jimenez PedersenThe quality is too good, it’s my dream pergola, it’s easy to install, and it’s also convenient to use fully automatic
Contact Person :
Jessie
Phone Number :
15317096971
WhatsAPP :
+8615317096971
Keywords [ aluminum outdoor louvered pergola ] match 301 Products.
Automated Smart Outdoor Pergola System Motorized Aluminum Louver Roof Weatherproof Windproof
| Customized Size: | 3x3m ; 4x4m; 3x4m;3x6m;5x3m,customized |
|---|---|
| Product Item: | Aluminium Pergola |
| Control System: | Remote Control/ Smart Home Integration |
| Applicable Scene: | Pergola For Outdoor |
| Room Space: | Outdoor, Office, Swimming Pool;Garden |
Remote Control LED 10x12 Waterproof Motorized Pergola Aluminum Roof
| Name: | Outdoor Motorized Aluminium Pergola Waterproof Louver Roof System |
|---|---|
| Application: | Arches, Arbours, Garden Pergolas |
| Material: | Aluminum Alloy |
| Aluminum Thickness: | 2.0mm-3.0mm Garden Bioclimatic Aluminium Pergola |
| Frame Finishing: | Powder Coated |
Waterproof Louver Roof Motorized Aluminum Pergola Powder Coated
| Name: | Outdoor Motorized Aluminium Pergola Waterproof Louver Roof System |
|---|---|
| Application: | Arches, Arbours, Garden Pergolas |
| Material: | Aluminum Alloy |
| Aluminum Thickness: | 2.0mm-3.0mm Garden Bioclimatic Aluminium Pergola |
| Frame Finishing: | Powder Coated |
3.0mm Garden Aluminum Pergola Louvered Roof Waterproof Gazebo
| Name: | Outdoor Motorized Aluminium Pergola Waterproof Louver Roof System |
|---|---|
| Application: | Arches, Arbours, Garden Pergolas |
| Material: | Aluminum Alloy |
| Aluminum Thickness: | 2.0mm-3.0mm Garden Bioclimatic Aluminium Pergola |
| Frame Finishing: | Powder Coated |
Garden Arches Motorized Aluminum Pergola Rodent Proof For Courtyard
| Name: | Outdoor Motorized Aluminium Pergola Waterproof Louver Roof System |
|---|---|
| Application: | Arches, Arbours, Garden Pergolas |
| Material: | Aluminum Alloy |
| Aluminum Thickness: | 2.0mm-3.0mm Garden Bioclimatic Aluminium Pergola |
| Frame Finishing: | Powder Coated |
Architectural Aluminum Pergola Motorized Modern Patio Pergola
| Name: | Outdoor Motorized Aluminium Pergola Waterproof Louver Roof System |
|---|---|
| Application: | Arches, Arbours, Garden Pergolas |
| Material: | Aluminum Alloy |
| Aluminum Thickness: | 2.0mm-3.0mm Garden Bioclimatic Aluminium Pergola |
| Frame Finishing: | Powder Coated |
RGB Light Outdoor Motorized Aluminum Pergola 4X6m With Shutter Blinds
| Item: | Aluminium Pergola Outdoor |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy 6073 |
| Color: | Grey,black,white,customized Color |
| Size: | 4X6m ;Customized Szie |
| Style: | Modern Motorized Aluminium Pergola |
5x3m Aluminum Retractable Pergola For Outdoor Swimming Pool In Applicable Scene
| Control System: | Remote Control/ Smart Home Integration |
|---|---|
| Product Item: | Motorized Aluminium Pergola |
| Installation: | Wall-mounted/ Freestanding |
| Applicable Scene: | Pergola For Outdoor Swimming Pool |
| Customized Size: | 3x3m ; 4x4m; 3x4m;3x6m;5x3m,customized |
Remote Control Aluminum Pergola For Outdoor Spaces Waterproof Grey Aluminium Pergola
| Installation: | Wall-mounted/ Freestanding |
|---|---|
| Room Space: | Outdoor, Office, Swimming Pool;Garden |
| Customized Size: | 3x3m ; 4x4m; 3x4m;3x6m;5x3m,customized |
| Control System: | Remote Control/ Smart Home Integration |
| Pergola Color: | Grey, Black, White, Customized |
Aluminum Pergola Louver Roof Kit Motorized Waterproof Pergola System Remote Control Gazebo Cover
| Applicable Scene: | Pergola For Outdoor |
|---|---|
| Product Item: | Aluminium Pergola |
| Pergola Color: | Grey, Black, White, Customized |
| Product Feature: | Waterproof Windproof Aluminium Pergola |
| Control System: | Remote Control/ Smart Home Integration |


