All Products
-
BRUNO BiaginiThe quality and style of the product are my favorite. SUNC fully meets my needs for the product. The yard at home is beautiful and the family likes it. -
Maria GravdalA trusted factory ! I love it,the design and sales are great, the product production and transportation process are good, and we will continue to cooperate -
Marta Jimenez PedersenThe quality is too good, it’s my dream pergola, it’s easy to install, and it’s also convenient to use fully automatic
Contact Person :
Jessie
Phone Number :
15317096971
WhatsAPP :
+8615317096971
Keywords [ aluminum outdoor louvered pergola ] match 301 Products.
Snow Load 160kg/M2 Bioclimatic Attached Covered Pergola
| Name: | Outdoor Motorized Aluminium Pergola Waterproof Louver Roof System |
|---|---|
| Application: | Arches, Arbours, Garden Pergolas |
| Material: | Aluminum Alloy |
| Aluminum Thickness: | 2.0mm-3.0mm Garden Bioclimatic Aluminium Pergola |
| Frame Finishing: | Powder Coated |
3x6m Aluminium Gardening Tools Customized Size And Pergola Color For Garden
| Control System: | Remote Control/ Smart Home Integration |
|---|---|
| Room Space: | Outdoor, Office, Swimming Pool;Garden |
| Applicable Scene: | Outdoor ;Garden Design |
| Pergola Color: | Grey, Black, White, Customized |
| Product Feature: | Waterproof Windproof Aluminium Pergola |
Wall Mounted Motorized Aluminum Pergola The Ultimate Garden Design Accessory
| Product Feature: | Waterproof Windproof Aluminium Pergola |
|---|---|
| Room Space: | Outdoor, Office, Swimming Pool;Garden |
| Control System: | Remote Control/ Smart Home Integration |
| Customized Size: | 3x3m ; 4x4m; 3x4m;3x6m;5x3m,customized |
| Product Item: | Aluminium Pergola |
Garden Customized Motorized Aluminum Pergola Wall mounted
| Pergola Color: | Grey, Black, White, Customized |
|---|---|
| Room Space: | Outdoor, Office, Swimming Pool;Garden |
| Customized Size: | 3x3m ; 4x4m; 3x4m;3x6m;5x3m,customized |
| Installation: | Wall-mounted/ Freestanding |
| Applicable Scene: | Outdoor ;Garden Design |
Smart Home Integration Motorized Aluminum Pergola Grey Color Wall-Mounted/Freestanding for Garden
| Applicable Scene: | Pergola For Outdoor |
|---|---|
| Customized Size: | 3x3m ; 4x4m; 3x4m;3x6m;5x3m,customized |
| Control System: | Remote Control/ Smart Home Integration |
| Installation: | Wall-mounted/ Freestanding |
| Pergola Color: | Grey, Black, White, Customized |
430 Silver Skylight Louver System Powder Coating Waterproof Customized Color
| Material: | Aluminum Alloy,6063-T5 |
|---|---|
| Blade Width: | 100/150/200/250/300/350/400/450/500/600mm |
| Product Name: | Exterior Wall 430 Silver Aeroscreen White Aluminum Skylight Louvre System Facade Architectural Sun Control |
| Thickness: | 1.0~3.0mm |
| Install: | Vertical/Horizontal |
Horizontal Weatherproof Louvres System F150 Aluminum Architectural Light Control
| Name: | F150 Aluminum Weatherproof Louvre Facade System Architectural Light Control |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy,6063-T5 |
| Blade Width: | 100/150/200/250/300/350/400/450/500/600mm |
| Thickness: | 1.0~3.0mm |
| Install: | Vertical/Horizontal |
Private Residence Retractable Louvered Roof Systems Metal Garage Awning
| Type: | Awnings |
|---|---|
| Sail Finishing: | PVC Coated |
| Sail Material: | PVC |
| Size: | Customized Sizes For Retractable Roof Pergola |
| Fabric: | Polyester 850g/s.qm Retractable Roof Pergola |
Garden Design 5x3m Motorized Retractable Louver Aluminum Pergola Smart Home Integration
| Pergola Color: | Grey, Black, White, Customized |
|---|---|
| Installation: | Wall-mounted/ Freestanding |
| Room Space: | Outdoor, Office, Swimming Pool;Garden |
| Applicable Scene: | Outdoor ;Garden Design |
| Product Item: | Aluminium Pergola |
850gsm PVC Gazebo Outdoor Fabric Retractable Roof Pergola
| Name: | Waterproof PVC Retractable Patio Awning With Led Lights Gazebo |
|---|---|
| Frame Material: | Aluminum Alloy |
| Fabric: | Polyester 850g/s.qm |
| Sail Material: | PVC |
| Added Features:: | LED Light Strips/Easily Assembly |


